
Speed – Raliul Aradului 2011
Rezumatul etapei a sasea a Campionatului National de Raliuri.

Rezumatul etapei a sasea a Campionatului National de Raliuri.

Bogdan Marisca/Sebastian Itu, au terminat pe locul secund Raliul Aradului, a sasea etapa programata in sezonul 2011 al Campionatului National de Raliuri “Dunlop”, raliu care a contat si ca etapa oficiala si in Campionatul de Raliuri al Ungariei.

Echipajul Napoca Rally Academy, Danny Ungur/Tony Avram, s-a impus la clasa 19 si in Raliul Aradului, aceasta fiind a cincea victorie in cele cinci etape disputate in acest sezon.

Napoca Rally Academy isi propune sa pastreze prima pozitie in clasamentul general al echipelor si dupa ce-a de-a sasea etapa a Campionatului National de Raliuri „Dunlop”( a cincea disputata efectiv), Raliul Aradului, care se va desfasura in zilele de 5 si 6 august.

Doar trei dintre echipajele consacrate ale Napoca Rally Academy vor lua startul vineri in Raliul Aradului